Rus Ordusu Donetsk Yönünde Pobeda Yerleşim Birimini Kontrol Altına Aldı

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan Yapılan Açıklama

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna-Rusya Savaşı’ndaki faaliyetler hakkında bilgi verdi. Bakanlık, Rus ordusunun Donetsk yönünde Pobeda yerleşim birimini kontrol altına aldığını duyurdu.

Açıklamada Vurgulanan Noktalar

Rus askeri güçlerinin Ukrayna’da faaliyetlerine devam ettiği belirtildi. Güney Kuvvetleri Grubu’na bağlı birliklerin, Pobeda yerleşim birimini kurtardığı ve ön saftaki pozisyonları iyileştirdiği açıklandı. Ayrıca, ABD üretimi Patriot Hava Savunma Sistemi’nin vurulduğu ve Ukrayna ordusuna ait 95 insansız hava aracının (İHA) imha edildiği bilgisi paylaşıldı.

Açıklamada, Ukrayna ordusuna ait 572 uçak, 266 helikopter, 13 bin 137 İHA, 473 hava savunma füze sistemi, 15 bin 171 tank ve zırhlı araç, 1223 çok namlulu roketatar, 8 bin 138 obüs ve havan topu ile 18 bin 950 özel askeri aracın imha edildiği belirtildi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • Rus Ordusu Donetsk Yönünde Pobeda Yerleşim Birimini Kontrol Altına Aldı
  1. Rus Ordusu Donetsk Yönünde Pobeda Yerleşim Birimini Kontrol Altına Aldı için yorumda bulun

    Rus Ordusu Donetsk Yönünde Pobeda Yerleşim Birimini Kontrol Altına Aldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Rus Ordusu Donetsk Yönünde Pobeda Yerleşim Birimini Kontrol Altına Aldı için ilk yorumu yapabilirsin.