Rus Muhalif Siyasetçi Vladimir Kara-Murza Hapishane Hastanesine Sevk Edildi

Rusya’da Vatana İhanet Suçlamasıyla Hüküm Giyen Kara-Murza Hapishane Hastanesine Nakledildi

Rusya’da vatana ihanet suçlamasıyla 25 yıl hapse mahkûm edilen muhalif siyasetçi Vladimir Kara-Murza, hapishane hastanesine sevk edildi.

Evgenia: “Eşim Kara-Murza Hapishane Hastanesine Nakledildi”

Kara-Murza’nın eşi Evgenia, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada, hem Rus hem de İngiliz vatandaşı olan 42 yaşındaki eşinin hapishane hastanesine nakledildiğini duyurdu.

Kara-Murza’nın Tutuklanma Sebepleri

Geçen yıl hapse atılan Kara-Murza, Rusya’nın Ukrayna’daki savaşını eleştirmesi ve Batılı devletlerin Moskova’ya yaptırım uygulamasına yönelik faaliyetlerde bulunmasının ardından vatana ihanet suçlamasıyla 25 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Siyasi Faaliyetler Nedeniyle Hedef Haline Geldi

Kara-Murza, muhalif siyasi görüşleri ve Rus hükümetine karşı açık eleştirileri nedeniyle uzun zamandır hedef haline gelmişti. Hapishane koşulları ve sağlık durumuyla ilgili endişeler de devam etmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • Rus Muhalif Siyasetçi Vladimir Kara-Murza Hapishane Hastanesine Sevk Edildi
  1. Rus Muhalif Siyasetçi Vladimir Kara-Murza Hapishane Hastanesine Sevk Edildi için yorumda bulun

    Rus Muhalif Siyasetçi Vladimir Kara-Murza Hapishane Hastanesine Sevk Edildi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Rus Muhalif Siyasetçi Vladimir Kara-Murza Hapishane Hastanesine Sevk Edildi için ilk yorumu yapabilirsin.