Olumsuz duyguların ilacı buzdolabı değil

Sağlıklı olabilmenin ön koşullarından birinin yeterli ve dengeli beslenmek olduğunu belirten uzmanlar bazı metabolik, psikolojik ya da sosyolojik faktörlerin çeşitli beslenme sorunlarına yol açtığını söylüyor.

İSTANBUL (İGFA) – Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi Uzman Klinik Psikolog Özgenur Taşkın, duygusal yeme davranışının altındaki sebeplere dair açıklamalarda bulundu.

En sık olumsuz duygulara karşılık olarak gelişen duygusal yeme sorunuyla karşılaşıldığına dikkat çeken Uzman Klinik Psikolog Özgenur Taşkın, yoğun stres, anksiyete, depresyon, kızgınlık, öfke, hüzün gibi duygu yoğunluklarının duygusal yemeyi tetiklediğini söylerken, olumsuz duygular yaşanırken sorunun çözümünün buzdolabı olmadığının altını çizen Taşkın, duyguları ele almanın daha sağlıklı yollarının bulunabileceğine vurgu yaptı.

Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Olumsuz duyguların ilacı buzdolabı değil için yorumda bulun

    Olumsuz duyguların ilacı buzdolabı değil için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Olumsuz duyguların ilacı buzdolabı değil için ilk yorumu yapabilirsin.