Öğretmenlerin ücretlerine yüzde 25 artış!

Millî Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı resmî eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığında görevlendirilen ücretli öğretmen ve usta öğreticilerin ders ücretlerinde yüzde 25 artış yapıldı.

ANKARA (İGFA) – “Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılması”na ilişkin Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, yapılan düzenlemeyle MEB’e bağlı resmî eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığında görevlendirilen öğretmen ve usta öğreticilerin ders ücretlerinde yüzde 25 artış sağlandı.

Ayrıca, Bakanlığa bağlı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ve Bilgi İşlem Genel Müdürlüğünde geçici olarak görevlendirilen yönetici ve öğretmenlerin bu görevleri karşılığında yararlandırıldıkları ek ders ücreti de haftada 9 saat artırıldı.

Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Öğretmenlerin ücretlerine yüzde 25 artış! için yorumda bulun

    Öğretmenlerin ücretlerine yüzde 25 artış! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Öğretmenlerin ücretlerine yüzde 25 artış! için ilk yorumu yapabilirsin.