Öğrencilere reflektörlü çıkartma ve kol bandı

ANKARA (İGFA) – Kentte can güvenliğini önceleyen uygulamaları hayata geçiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Güvenli Ankara Güvenli Yaya” sloganıyla geçen sene başlattığı reflektörlü çanta çıkartması uygulamasına bu yıl da devam ediyor. Ayrıca bu yıl, ABB ile Finlandiya Büyükelçiliği iş birliğiyle okullarda reflektörlü kol bandı dağıtımı da gerçekleştiriliyor.

Öğrencilerin trafikte fark edilmesini sağlamak amacıyla Ankara Zabıtası tarafından gerçekleştirilen uygulama kapsamında reflektörlü çıkartmalar ile kol bantları kent genelindeki tüm okullarda ücretsiz olarak dağıtılıyor.

20 BİN ÇIKARTMA DAĞITILACAK

Öğrencilerin karanlıkta okula gidip gelirken güvenliklerinin sağlanmasının amaçlandığı uygulama kapsamında geçtiğimiz yıl 10 bin reflektörlü çıkartma dağıtıldığını belirten Zabıta Daire Başkanı Olcay Erdal, “Bu sene 20 bin reflektörlü stickerın Zabıta ekiplerimiz aracılığıyla öğrencilerimizin çantalarına yapıştırılmasını sağlayacağız” dedi.

Ayrıca bu yıl ABB’nin reflektörlü çıkartma uygulaması çeşitlendirilerek Finlandiya Büyükelçiliği ile iş birliğine imza atıldı. Yeni uygulama kapsamında ise ilk etapta 750 adet reflektörlü kol bandı dağıtılacak.

 ÖĞRENCİ VE VELİLERDEN ABB’YE TEŞEKKÜR    

Güvenli yaya çıkartmalarının ve reflektörlü kol bantlarının dağıtıldığı Şehit Battal İlkokulu ile Cebeci Ortaokulunda öğrenim gören öğrenciler ile velileri uygulama için ABB’ye şu sözlerle teşekkür etti:

-Hamidiye Taş: “Kalıcı yaz saati uygulaması sebebiyle çocuklarımı karanlıkta okula gönderiyorum, okula giderken korkuyorlar. Reflektörlü çıkartma uygulaması ile hem şoförler çocukları görüyor hem de çocuklarımız güvenli şekilde okula gidebiliyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

-Suat Bozok: “Hava aydınlanmadan çocuğumla beraber yola çıkıyoruz. Bu hem bizi hem de çocuğumuzu olumsuz etkiliyor. Ankara Büyükşehir Belediyesinin çocuklara dağıttığı bu çıkartma çok güzel, bu sayede karanlıkta görünebiliyorlar.

-Mehdi Baran Çüçü: “Güzel bir uygulama yapıyorlar çünkü arabalar bazen bizi göremiyor ve kazalar meydana gelebiliyor.” 

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Öğrencilere reflektörlü çıkartma ve kol bandı için yorumda bulun

    Öğrencilere reflektörlü çıkartma ve kol bandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Öğrencilere reflektörlü çıkartma ve kol bandı için ilk yorumu yapabilirsin.