Öğrenciler ve Velilerin Merakla Beklediği Yaz Tatili ve Yeni Karne Dönemi

Okullar Ne Zaman Kapanacak?

11 Eylül 2023‘te başlayan eğitim öğretim dönemi, 14 Haziran 2024‘te sona erecek. Üç aylık yaz tatili bu tarihten itibaren başlayacak. 2024-2025 eğitim-öğretim yılı ise 9 Eylül 2024‘te başlayacak.

Karneler Değişiyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ortaokul öğrencilerine, ders notlarının yanında sosyal etkinliklere katılım durumlarının da işleneceği yeni tasarımlı karneler dağıtacak. Öğrencilerin sosyal etkinlikleri 5 ana başlık altında değerlendirilecek ve 4 ana düzeyde işlenecek.

İlgi Alanları Erkenden Tespit Edilebilecek

MEB’nin yeni uygulamasıyla öğrencilerin sosyal etkinliklerine ilişkin kayıtlar tutulacak ve bu bilgiler öğrencinin bir üst eğitim kurumuna yerleşirken rehberlik hizmetlerine de kaynaklık edecek. Öğrencilerin katıldığı etkinlikler ve aldıkları başarılar e-Okul sistemi üzerinden takip edilebilecek.

Öğrencilerin gerçekleştirdiği sosyal etkinlikler, 3 ayrı kategori altında e-Okul sistemine işlenecek: “okul etkinlikleri”, “merkezi etkinlikler” ve “okul dışı bireysel etkinlikler”. Bu sayede öğrencilerin ilgi alanları ve başarıları daha detaylı bir şekilde değerlendirilebilecek.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Öğrenciler ve Velilerin Merakla Beklediği Yaz Tatili ve Yeni Karne Dönemi için yorumda bulun

    Öğrenciler ve Velilerin Merakla Beklediği Yaz Tatili ve Yeni Karne Dönemi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Öğrenciler ve Velilerin Merakla Beklediği Yaz Tatili ve Yeni Karne Dönemi için ilk yorumu yapabilirsin.