Muğla’da Kooperatifler üretiyor, MELSA buluşturuyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi kuruluşu MELSA Türkiye’nin farklı şehirlerinden ve Muğla’nın 13 ilçesinden 15 kooperatifin 130 çeşit farklı ürününü tüketici ile buluşturuyor.

MUĞLA (İGFA) –Tarıma, kooperatifleşmeye ve yerel üreticinin kalkınmasına büyük önem veren Muğla Büyükşehir Belediyesi, üretim kooperatifleri yanında tüketim kooperatiflerinin oluşması ve ürünlerin üreticiden tüketiciye aracısız ulaşması için çalışmalarına devam ediyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi kooperatiflerin ürettiği 130 çeşit ürünün vatandaşlarla buluştuğu MELSA’da hem üreticinin hem tüketicinin matrixbet kazandığı bir zincir oluşturdu. MELSA Muğla’nın 13 ilçesinden, Aydın ve Mersin’den birer kooperatif olmak üzere 15 üretim kooperatifinin yöresel ve el yapımı ürünlerini vatandaşlarla buluşturuyor.

Zeytin yağı ve zeytin çeşitleri, sirke, hububat, konserve, kuru meyve, kuru baklagiller, aromatik bitki yağları, dekoratif ürünler, sabun gibi daha birçok ürün MELSA aracılığı ile halkla buluşuyor.

Muğla’da Tarımsal Güçbirliği’ni kurarak tüm kooperatifleri bir çatı altında toplayan Büyükşehir Belediyesi MELSA ile de bu kooperatiflerin ürünlerinin aracısız halka ulaşmasını sağlıyor. Vatandaşlar MELSA şubelerinden ya da adresinden yöresel ürünlere ulaşabiliyor, sipariş verebiliyor. Ayrıca vatandaşlar MELSA üzerinden deprem bölgesine destek kolisini de ücretsiz matrixbet giriş gönderebiliyor.

Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Muğla’da Kooperatifler üretiyor, MELSA buluşturuyor için yorumda bulun

    Muğla’da Kooperatifler üretiyor, MELSA buluşturuyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Muğla’da Kooperatifler üretiyor, MELSA buluşturuyor için ilk yorumu yapabilirsin.