Muğla Büyükşehir’den Menteşe Sarnıç’a kesintisiz su

MUĞLA (İGFA) – İl genelinde kesintisiz ve sağlıklı içme suyu sağlamak için projelerini sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç olan bölgelere yeni su kaynağı sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor. Birçok bölgede yenileme ve ek su kaynağı sağlama çalışmalarına devam eden Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, MenteşeSarnıç Mahallesi’nde hayata geçirdiği proje ile bölgeye yeni bir su kaynağı sağladı.

Sarnıç Mahallesi’ni besleyen kaynaklarda içme suyunu toplama çalışması yaparak sisteme 2 yeni ek su kaynağı daha sağladı. Çalışmalar öncesinde mahalleye gününbelirli saatlerinde su verilirken ekiplerin çalışmalarıardından bölgeye 24 saat kesintisiz su sağlandı. Ayrıca MUSKİ ekipleri tarafından daha önce 2 terfiyle yapılan su temini de tek terfiye düşürülerek enerji tasarrufu da sağlandı.

Çalışmalardan büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Sarnıç Mahalle Muhtarı Yılmaz Kaya, mahallenin su sorununun çözüldüğünü belirterek Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve MUSKİ çalışanlarına mahalle sakinleri adına teşekkür etti. Kaya, “Mahallemize daha önce kısmi kesintiler yaşanıyordu. MUSKİ’ye bu sıkıntımız ile ilgili başvuru yaptık ve hemen programa aldılar. Çalışmalara kısa sürede başlayan ekipler, mahallemizi besleyen su kaynaklarında iyileştirme çalışmaları yaptı ve aynı zamanda 2 adet de yeni kaynak bularak sisteme ilave etti. Çalışmaların ardından mahallemize 24 saat su verilmeye başlandı” diyerek sözlerini tamamladı.  

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Muğla Büyükşehir’den Menteşe Sarnıç’a kesintisiz su için yorumda bulun

    Muğla Büyükşehir’den Menteşe Sarnıç’a kesintisiz su için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Muğla Büyükşehir’den Menteşe Sarnıç’a kesintisiz su için ilk yorumu yapabilirsin.