Muğla Bodrum’dan Ege Denizi’nde Feribot Arızası

80 Yolcusu İle Yola Çıkan Feribot Motor Arızası Yaptı

Muğla’nın Bodrum ilçesine 7 mil uzaklıktaki Yunanistan’a ait İstanköy Adası’ndan Bodrum’a hareket eden Sea Star marka feribot, Ege Denizi’nin ortasında motor arızası nedeniyle sürüklendi.

Yolcular Yardım İstedi

Kara Ada açıklarında meydana gelen arızada rüzgar ve akıntının etkisiyle açık denize sürüklenen feribottaki yaklaşık 80 yolcu, kendilerine bilgi verilmediğini iddia ederek Bodrum’daki sahil güvenliğinden yardım istedi.

Feribot Bodrum’a Çekiliyor

Dünyanın En Güzel Koyları Birliği Genel Sekreteri Galip Gür, denizde yaşanan olayı şöyle anlattı: “Deniz ortasında bir gürültü ile durduk, kimse bilgi vermedi, sürüklenmeye başladık, ardından motor arızası var dediler, biz de Bodrum’daki sahil güvenliği arayıp yardım istedik. Şu anda iki Türk sahil güvenliği ve Kıyı Emniyeti’ne ait römorkörler ile Bodrum’a doğru bizi çekiyorlar.”

Bodrumlu su sporları işletmecisi Coşkun Demircan da yaşanan durumu şu şekilde özetledi: “Denizin ortasında yaklaşık 1,5 saat sürüklendik, kimse bize bilgi vermedi. Motor arızası olduğunu öğrendik. Şimdi iki sahil güvenlik denetiminde römorkör feribotu Bodrum’a çekiyor.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Muğla Bodrum’dan Ege Denizi’nde Feribot Arızası için yorumda bulun

    Muğla Bodrum’dan Ege Denizi’nde Feribot Arızası için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Muğla Bodrum’dan Ege Denizi’nde Feribot Arızası için ilk yorumu yapabilirsin.