Moda Sokağında 150 Kediye Bakıyorlar: Meral ve Zuhal Kardeşlerin Hikayesi

İkizlerin Müzik Dünyasındaki Yolculuğu

1970’li yılların ünlü ikizleri Meral ve Zuhal kardeşler, Türk müzik tarihine “Param Yok Pulum Yok” şarkısıyla damga vurdu. Fecri Ebcioğlu tarafından keşfedilen ikizler, 1970’li yıllarda müzik dünyasına adım attı. Şarkıları, o dönemin klasikleri arasında yer aldı.

Kedilere Duydukları Sevgi

Bugün ise Meral ve Zuhal kardeşler, Moda’da 150 kediye bakıyor. Meral Ozan, “17 Şubat Dünya Kediler Günü”nde kedilerle olan bağlarını açıkladı. 1990’dan beri kedilere bakan Meral, bu süreçte kedilere mama vermekten tutun, veteriner ziyaretlerine kadar birçok sorumluluğu üstlenmiş durumda.

Sorumluluk ve Fedakarlık

Meral, kedilere bakmanın ağır bir sorumluluk olduğunu belirterek, hayvan sevgisinin kendisine verdiği huzuru anlattı. Kedilere olan sevgisinin, sağlık sorunlarına rağmen devam ettiğini söyleyen Meral, kedilere vakit ayırmaktan ve onlara bakmaktan keyif aldığını dile getirdi.

Bir Hayvanseverin Hikayesi

Zühal Şener Kandemir ise 1985’ten itibaren kedilere bakmaya başladığını ve şu an 10 kedisi olduğunu ifade etti. Kedilere olan sevgisinin çocukluğundan itibaren var olduğunu belirten Zühal, kedilerle geçirdiği zamanın kendisine mutluluk verdiğini vurguladı.

Sorumluluk ve Vicdan

Kandemir, kedilere bakmanın zorluklarını, emekli maaşlarının kedilerin bakımına harcandığını ve hayvan beslemenin insan psikolojisine olan olumlu etkilerini açıkladı. Sorumsuzca hayvan sahiplenip sokaklara bırakmanın vicdansızlık olduğunu belirten Zühal, hayvanların uğur ve şans getirdiğine inandığını sözlerine ekledi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Moda Sokağında 150 Kediye Bakıyorlar: Meral ve Zuhal Kardeşlerin Hikayesi için yorumda bulun

    Moda Sokağında 150 Kediye Bakıyorlar: Meral ve Zuhal Kardeşlerin Hikayesi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Moda Sokağında 150 Kediye Bakıyorlar: Meral ve Zuhal Kardeşlerin Hikayesi için ilk yorumu yapabilirsin.