Milli Güreşçi Rıza Kayaalp, Dördüncü Kez Olimpiyat Madalyası İçin Hazırlanıyor

Rıza Kayaalp’ın Hedefi Türkiye İçin Tarihi Bir Başarı

Milli güreşçi Rıza Kayaalp, 4. kez katılacağı olimpiyatlarda madalya kazanarak, bu alanda Türk spor tarihinde bir ilki gerçekleştirmeyi amaçlıyor. Olimpiyatlarda şu ana kadar 1 gümüş ve 2 bronz madalya elde eden Rıza Kayaalp, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na odaklanmış durumda.

Paris 2024 için Son Hazırlıklar Devam Ediyor

Rıza Kayaalp, Paris’te düzenlenecek olan olimpiyatlar için son iki ayın kaldığını belirterek, kamplarla hazırlıklarını sürdürdüklerini ifade etti. Yurt dışı kampları ve Macaristan’da yapılacak turnuva gibi önemli organizasyonlarla kendilerini test edeceklerini ve olimpiyatlara güçlü bir şekilde gitmeyi hedeflediklerini belirtti.

Altın Madalya ve Rekor Hedefi

Rıza Kayaalp, “Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na şampiyonluk ve rekor için gideceğim. İlk kez olimpiyatlara tam kilomda gideceğim. Altın madalyayla olimpiyat serüvenini sonlandırmak istiyorum.” diyerek, ülkesine dördüncü kez bir olimpiyat madalyası kazandırmayı ve en çok olimpiyat madalyası kazanan sporcu olmayı hedeflediğini vurguladı.

Avrupa Rekoru İçin Motivasyon

En fazla Avrupa şampiyonluğu yaşayan sporcu rekorunu hedefleyen Rıza Kayaalp, olimpiyatlardan sonra Avrupa Güreş Şampiyonası’na katılarak rekoru elde etme isteğini dile getirdi. 14 kez final yapmış ve 12 kez Avrupa şampiyonu olmuş olan Kayaalp, bir Avrupa şampiyonluğunu daha kazanarak bu alandaki başarısını taçlandırmak istiyor.

Taha Akgül: “Çifte Heyecan” Yaşıyor

Olimpiyat şampiyonu Taha Akgül, yaklaşan olimpiyatlar öncesinde baba olma heyecanı yaşadığını belirterek, “İnşallah olimpiyatlarda çifte sevinç yaşarız. Kazanacağım madalyayı hem eşime hem de yeni gelecek bebeğimize armağan ederiz.” dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Spor
  • Milli Güreşçi Rıza Kayaalp, Dördüncü Kez Olimpiyat Madalyası İçin Hazırlanıyor
  1. Milli Güreşçi Rıza Kayaalp, Dördüncü Kez Olimpiyat Madalyası İçin Hazırlanıyor için yorumda bulun

    Milli Güreşçi Rıza Kayaalp, Dördüncü Kez Olimpiyat Madalyası İçin Hazırlanıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Milli Güreşçi Rıza Kayaalp, Dördüncü Kez Olimpiyat Madalyası İçin Hazırlanıyor için ilk yorumu yapabilirsin.