Meteoroloji Bursalıları uyardı, AFAD mesaj çekti

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden Bursa için fırtına uyarısı geldi. AFAD ise SMS yoluyla Bursalılara uyarı mesajı gönderdi.

BURSA (İGFA) – Meteoroloji’den alınan bilgiye göre, bu geceden başlayıp 11 Mart Cumartesi gecesi saat 23.59’a kadar sürmesi beklenen uyarıda, “Rüzgarın; güney (Lodos) yönlerden fırtına (50-70 km/saat), hamleli kuvvetli fırtına (70-90 km/saat), yüksek kesimlerde hamleli tam fırtına (90-100 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı baca zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” mesajı yer aldı.

Öte yandan Bursalıların cep telefonlarına da SMS yoluyla AFAD’dan uyarı mesajları geldi.

Gelen SMS’te, Meteoroloji’ye göre 11 Mart Cumartesi günü itibariyle Bursa’da kuvvetli lodos ve yağış beklendiğine dikkati çekilerek, baca zheirlenmesi, ulaşımda aksamalar ve çatı uçmasına karşı dikkatli olunması istendi.

Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

  • Ana Sayfa
  • Meteoroloji Bursalıları uyardı, AFAD mesaj çekti
  1. Meteoroloji Bursalıları uyardı, AFAD mesaj çekti için yorumda bulun

    Meteoroloji Bursalıları uyardı, AFAD mesaj çekti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Meteoroloji Bursalıları uyardı, AFAD mesaj çekti için ilk yorumu yapabilirsin.