Mert Günok: “Türk Taraftarlarımızın Desteği Çok Önemli”

Mert Günok’un EURO 2024 Hesabında Soruları Yanıtladı

Şampiyonanın son 16 turunda Avusturya’yı 2-1 yenerek çeyrek finale yükselen Türkiye’nin kritik kurtarışıyla dikkatleri üzerine çeken Mert Günok, EURO 2024’ün resmi hesabında soruları yanıtladı.

Hazırlık ve Hedefler

35 yaşındaki kaleci, “İyi bir çalışma ortamı yakaladık. Hocamızla güzel bir ambiyans yakaladık. Bu da zaten sonuçlara yansıdı. Portekiz müsabakası bizim şanssız bir maç oldu. İlk kez Avrupa Şampiyonası’nda oynuyorum. Bu, benim için bir hedefti. Bu hedefime ulaştığım için ayrıca mutluyum.” ifadelerini kullandı.

Türk Taraftarların Önemi

Mert, Almanya’da düzenlenen turnuvada Türk taraftarlarının desteğinin önemine vurgu yaparak, “Burada ‘evimize oynuyoruz’ diyebilirim. Maçlarda tribünlerin yüzde 70-80’inin bizim taraftarımız olduğunu gördük. Bize çok iyi destek veriyorlar.” dedi ve taraftarlara teşekkürlerini iletti.

Aile ve Sporculuk

Babası eski bir kaleci olan Mert, ailesinin sporculuk genlerine sahip olduğunu belirterek, “Babamın eski kaleci olması buralara gelmemde önemli bir rol oynadı. 3 yıl önce kötü bir sakatlık yaşamama rağmen geri dönebildim ve A Milli Takım seviyesine çıkabildim.” şeklinde konuştu.

Gelecek Hedefleri

Gelecek hedeflerine de değinen Mert, “4-5 sene daha üst seviyede oynama dileğim var. Umarım bunu gerçekleştirebilirim.” ifadelerini kullandı.

Penaltılara Kalma Tercihi

Maçların penaltılara kalmasını istemediğini belirten Mert, “Maçı her takım önceden bitirmeyi ister. Penaltılara kaldığında kaleciler ön plana çıkabiliyor. Bunun için mental ve pratik olarak çalışmalarımızı yapıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Mert Günok: “Türk Taraftarlarımızın Desteği Çok Önemli” için yorumda bulun

    Mert Günok: “Türk Taraftarlarımızın Desteği Çok Önemli” için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Mert Günok: “Türk Taraftarlarımızın Desteği Çok Önemli” için ilk yorumu yapabilirsin.