Memur-Sen zammı yeterli bulmadı… Teklif revize edilmeli!

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, memur ve memur emeklilerine yönelik açıklanan zammı yeterli bulmadıklarını belirtti.

ANKARA (İGFA) – Bugün gerçekleşen 7’inci Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri toplantısında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memur ve memur emeklilerine 2024 yılının ilk 6 ayında yüzde 14, ikinci 6 ayında yüzde 9; ; 2025 ilk 6 ay yüzde 6, ikinci 6 ay yüzde 5 olarak zam teklifi yaptıklarını açıklamıştı.

Kamu Görevlileri Sendikaları Heyeti Başkanı ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, zam teklifine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Genel Başkanı Yalçın, “Gelen teklifi olumlamamız mümkün değil” diyerek, “Bu açıdan tavsiyemiz, teklifin revize edilmesidir. Kiralara ilişkin kamu görevlileri zorlanmakta. Masaya bu konuda bir teklifin de gelmesini bekliyorduk. Bayram ikramiyesinden diğer sosyal haklara ilişkin henüz cümle kurulmadı. Merkez Bankası’nın enflasyon tahmininin 10 puan gerisinde olan teklifle masanın açılmasını yadırgıyoruz.” diye konuştu.

Görüşmelerin 17 ve 22 Ağustos tarihleri arasında yeniden yapılacağı ve tarafların anlaşamaması halinde  23 Ağustos’tan itibaren Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’na başvurulması bekleniyor.Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

  • Ana Sayfa
  • Memur-Sen zammı yeterli bulmadı… Teklif revize edilmeli!
  1. Memur-Sen zammı yeterli bulmadı… Teklif revize edilmeli! için yorumda bulun

    Memur-Sen zammı yeterli bulmadı… Teklif revize edilmeli! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Memur-Sen zammı yeterli bulmadı… Teklif revize edilmeli! için ilk yorumu yapabilirsin.