MARUF’ta Kocaeli 'İyi Uygulama Örnekleri' arasına girdi

Kocaeli’de İzmit Belediyesinin hayata geçirdiği ve Kocaeli’de ilk ve tek olan Otizm Spor ve Yaşam Evi, Marmara Urban Formunda (MARUF) İyi Uygulama Örnekleri arasına girdi

KOCAELİ (İGFA) – İzmit Belediyesinin haziran ayında resmi açılışını yaptığı; otizmli bireylerin bilişsel ve fiziksel gelişimini sağlayarak yaşamsal becerilerini geliştiren Otizm Spor ve Yaşam Evi, örnek uygulama seçildi.

Kocaeli’nin ilk ve tek Otizm Spor ve Yaşam Evi, bu yıl Dayanıklılık ve Ötesi ana temasıyla düzenlenen MARUF’ta İyi Uygulama Çarşısı/Good Practise Showcase “İyi Uygulama Örnekleri” arasına girdi.

Otizm Spor ve Yaşam Evi, ulusal ve uluslararası birçok katılımcı, belediye ve sivil toplum örgütünün yer aldığı MARUF’ta ‘Mekansal Odak’ başlıklı oturumda katılımcılara anlatıldı.

İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Yasemin Gözkonan Kahveci, Otizm Spor ve Yaşam Evi’nin kuruluş süreci, iç ve dış mekân bölümleri, faaliyetleri, başvuru ve kabul süreci, irtibat bilgileri ile ilgili bilgiler paylaştı.

Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. MARUF’ta Kocaeli 'İyi Uygulama Örnekleri' arasına girdi için yorumda bulun

    MARUF’ta Kocaeli 'İyi Uygulama Örnekleri' arasına girdi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak MARUF’ta Kocaeli 'İyi Uygulama Örnekleri' arasına girdi için ilk yorumu yapabilirsin.