Marmarabirlik’ten zeytin üreticilerine 61 milyon TL’lik ödeme daha

BURSA (İGFA) –Marmarabirlik 6 Ocak Cuma günü, 17 Aralık – 30 Aralık tarihleri arasında teslim ettiği ürün bedellerinin yüzde 50’sinin karşılığı olarak ortaklara 61 milyon TL ödeme yapacak.

Ortaklar 5 Ocak Perşembe’yi 6 Ocak Cuma’ya bağlayan gece saat 00:00’dan itibariyle ödemelerini Ziraat Bankası ATM’lerinden alabilecek.

Söz konusu ödeme ile birlikte ortaklara toplam 623 milyon TL ödeme gerçekleştirilecek.

21 Ekim 2022 tarihi itibariyle alımlara başlayan Marmarabirlik’in bugüne kadar depolarına Gemlik çeşidi, su tipi ve yağlık dahil olmak üzere 55 bin ton ürün girerken, ürünlerin rakamsal karşılığı ise 1 milyar 355 milyonTL olduğu kaydedildi.

Kampanya döneminin sonuna doğru geldiklerini belirten Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, üreticinin önemli girdi kalemlerinden olan zirai ilaç, gübre ve akaryakıt desteği için hazırlıkların yapıldığını söyledi.

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Marmarabirlik’ten zeytin üreticilerine 61 milyon TL’lik ödeme daha için yorumda bulun

    Marmarabirlik’ten zeytin üreticilerine 61 milyon TL’lik ödeme daha için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Marmarabirlik’ten zeytin üreticilerine 61 milyon TL’lik ödeme daha için ilk yorumu yapabilirsin.