Manisa’da afetzede çocuklara itfaiyecilik eğitimi

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından, afet bölgesine görevlendirilen Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, Çok Amaçlı Erken Çocukluk Eğitim Merkezi (ÇABAÇAM) tarafından çadır kentte kurulan rulobet ana sınıfında öğrenim gören çocuklara itfaiyecilik eğitimi verdi.

MANİSA (İGFA) – Büyük yıkımların yaşandığı “Asrın Felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından evlerine giremeyen vatandaşlar için deprem bölgelerinde çadır kentler kuruldu.

Çadır kentlerde oluşturulan ana sınıflarıyla da depremzede çocuklar öğrenimlerine devam ediyor. Bu kapsamda Çok Amaçlı Erken Çocukluk Eğitim Merkezi tarafından Kahramanmaraş’ta kurulan anasınıfında öğrenim gören çocuklara Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekiplerince eğitim verildi.

Çocuklar eğitimde, yangının oluşumu, nedenleri, yangın esnasında yapılması gerekenler ve yangın tedbirleri hakkında bilgilendirildi. İtfaiye aracı ve rulobet giriş ekipmanlarını da yakından tanıyan çocuklara, çeşitli hediyeler de verildi.

Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Manisa’da afetzede çocuklara itfaiyecilik eğitimi için yorumda bulun

    Manisa’da afetzede çocuklara itfaiyecilik eğitimi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Manisa’da afetzede çocuklara itfaiyecilik eğitimi için ilk yorumu yapabilirsin.