LGS ve YKS’ye hazırlık için afet bölgelerinde DYK noktaları artıyor

Millî Eğitim Bakanlığı, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelerde 8 ve 12. sınıf öğrencilerinin sınavlara hazırlık sürecine destek için 649 Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) için noktalar oluşturdu.

ANKARA (İGFA) – Deprem bölgesinde, EBA TV’de ders anlatan ve ders kitabı yazarı öğretmenlerin görev yaptığı ve 71 ildeki ölçme ve betpas değerlendirme merkezleri öğretmenlerinin gönüllü olarak destek verdiği DYK noktası sayısı, 510’dan 649’a çıktı.

Sosyal medya hesabından konuya ilişkin bir paylaşımda bulunan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Afet bölgesinde YKS ve LGS’ye yönelik 649 noktada açtığımız destekleme yetiştirme kurslarımıza öğrencilerimiz yoğun katılım gösteriyor. Çocuklarımıza hayallerini yaşatabilmek ülküsüyle çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Hatırlanacağı gibi, öğrencilerin betpas giriş kendilerine en yakın DYK noktasının konumuna dijital ortamda ulaşabileceği bir platform oluşturulmuştu.

DYK noktalarının harita üzerindeki konumlarına dhgm.meb.gov.tr/dyk internet adresinden ulaşılabiliyor.

Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. LGS ve YKS’ye hazırlık için afet bölgelerinde DYK noktaları artıyor için yorumda bulun

    LGS ve YKS’ye hazırlık için afet bölgelerinde DYK noktaları artıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak LGS ve YKS’ye hazırlık için afet bölgelerinde DYK noktaları artıyor için ilk yorumu yapabilirsin.