‘Le Monde’un Gündeme Taşıdığı THY Haberi

THY, Erdoğan’ın Türkiye’si İçin Güç Aracı

Le Monde‘un gündeme taşıdığı habere göre Türk Hava Yolları (THY), Ankara ve İstanbul gibi ulaşım merkezlerine bağlantılarını güçlendirerek uluslararası alanda büyük bir oyuncu haline geldi.

THY’nin Hedefleri ve Başarısı

Haberde, THY’nin planları arasında 54 yeni hat açarak uçuş hacmini önemli ölçüde artırmak ve uluslararası erişimini genişletmek olduğu belirtildi. 1933’te kurulan THY, küresel havacılık sektöründe önemli bir rakip haline gelerek Avrupa ve Körfez hava yolu şirketlerine meydan okuyor.

İstanbul Havalimanı ve Türkiye

İstanbul Havalimanı, 2018’deki açılışından bu yana Avrupa’nın en işlek havalimanı haline gelirken, Türkiye’nin yeni bir küreselleşme merkezi olarak ön plana çıktığı vurgulandı. İstanbul Havalimanı, 2022’de 64,3 milyon yolcu trafiği ile Londra Heathrow’u geride bırakarak dünyanın en yoğun hava merkezlerinden biri haline geldi.

THY’nin Büyüme Planları

THY’nin Airbus’tan 220 uçak satın almasının yanı sıra Boeing ile de görüşmelerde bulunduğu belirtilen haberde, şirketin cirosunun 20,94 milyar avroya ulaşarak net kar marjının yüzde 28,8 olduğu bilgisi paylaşıldı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. ‘Le Monde’un Gündeme Taşıdığı THY Haberi için yorumda bulun

    ‘Le Monde’un Gündeme Taşıdığı THY Haberi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ‘Le Monde’un Gündeme Taşıdığı THY Haberi için ilk yorumu yapabilirsin.