Kuzey Kore Savunma Bakanı Yardımcısı İhlallere Karşı Uyarıda Bulundu

Kuzey Kore Savunma Bakanı Yardımcısı Kim Kang-il, deniz sınırı ihlalleri konusunda uyardı.

Kim Kang-il: “Deniz Egemenliğimize İhlallere Müsamaha Gösteremeyiz”

Kuzey Kore’nin resmi Kore Merkezi Haber Ajansı (KCNA) tarafından yapılan açıklamaya göre, Savunma Bakanı Yardımcısı Kim Kang-il, iki ülke arasındaki ihtilaflı deniz sınırına yönelik ihlallere karşı sert bir uyarıda bulundu.

Meşru Müdafaa Hakkımızı Kullanabileceğimizi Bildiriyoruz

Kim, açıklamasında, “Deniz egemenliğimize yönelik ihlallere asla müsamaha gösteremeyeceğimizi ve her an meşru müdafaa hakkımızı kullanabileceğimizi resmen bildiriyoruz” ifadesini kullandı. Bu açıklamanın, Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol’un, Çin Başbakanı Li Çiang ve Japonya Başbakanı Kişida Fumio ile yapacağı görüşmeden önce gelmesi dikkat çekti.

Kuzey Kore ve Güney Kore Arasındaki Anlaşmazlık

Kuzey ve Güney Kore arasında, Kuzey Hudut Hattı’nın (NLL) varlığına bağlı olarak deniz sınırlarında anlaşmazlık bulunmaktadır. Bu durum, iki ülke arasındaki ilişkilerde gerginliğe neden olmaktadır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • Kuzey Kore Savunma Bakanı Yardımcısı İhlallere Karşı Uyarıda Bulundu
  1. Kuzey Kore Savunma Bakanı Yardımcısı İhlallere Karşı Uyarıda Bulundu için yorumda bulun

    Kuzey Kore Savunma Bakanı Yardımcısı İhlallere Karşı Uyarıda Bulundu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kuzey Kore Savunma Bakanı Yardımcısı İhlallere Karşı Uyarıda Bulundu için ilk yorumu yapabilirsin.