Kütahya’nın mikro bölgelendirme sınırları belirlendi

Kütahya Belediyesi, Kahramanmaraş depremi sonrasında yeniden gündeme gelen güvenli zemin ve yapılar için İller Bankası işbirliği ile Mikro Bölgelendirme çalışmaları sonucunda sınırları belirledi.

KÜTAHYA (İGFA) –Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın direktifleri ile betpunto Kahramanmaraş depremi öncesinde başlatılan Mikro Bölgelendirme çalışmaları hızlı bir şekilde başladı ve sınırların belirlenmesi çalışması tamamlandı.

Yapılan çalışmanın Bakanlık tarafından onaylanması ile birlikte Belediyemizin mücavir alan sınırları içindeki tüm alanlarda jeolojik ve jeofizik etütler yapılarak fay hatları net olarak belirlenecek.

Kütahya Merkez ilçesinin jeolojik ve jeofizik yapısının da betpunto giriş belirleneceği çalışmalar sonucu riskli alanlar belirlenerek yeni yapılaşmalar için önemli bir veri elde edilecek.

Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Kütahya’nın mikro bölgelendirme sınırları belirlendi için yorumda bulun

    Kütahya’nın mikro bölgelendirme sınırları belirlendi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kütahya’nın mikro bölgelendirme sınırları belirlendi için ilk yorumu yapabilirsin.