Kurbanlık Fiyatları ve Vekaletle Kurban Kesim Bedeli Açıklandı

Kurban Bayramı’na Az Kala Fiyatlar Belli Oldu

İslam aleminin en önemli günlerinden biri olan Kurban Bayramı yaklaşırken, vatandaşlar kurbanlık fiyatlarını araştırıyor. Ziraat Odaları verilerine göre bu yıl kurbanlık fiyatları illere göre değişiklik gösteriyor.

Kurbanlık Fiyatlarına Dair Detaylar

Büyükbaş hayvanlarda ortalama fiyatlar hayvan başına 75 bin lira ile 250 bin lira arasında değişirken, küçükbaş hayvanlarda ise 8 bin lira ile 25 bin lira arasında olacak. Canlı ağırlık fiyatları kilogram başına büyükbaş hayvanlarda 200 lira ile 300 lira, küçükbaş hayvanlarda ise 180 lira ile 300 lira olarak tahmin ediliyor.

Ülke genelinde büyükbaş hayvanların canlı kilogram fiyatının 248 lira, küçükbaş hayvanların ise 244 lira olduğu belirtiliyor.

Vekaletle Kurban Kesim Bedeli

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın açıklamasına göre bu yıl vekaletle kurban kesim bedeli yurt içinde 11 bin 750 lira, yurt dışında ise 4 bin 750 lira olarak belirlendi.

Geçen Yıl ve Bu Yılın Karşılaştırması

Geçen yıla göre, büyükbaş hayvanlarda fiyatlar yüzde 68,8, küçükbaş hayvanlarda ise yüzde 88,4 oranında artış gösterdi. Ortalama fiyatlar kilogram başına büyükbaş için 147 liradan 248 liraya, küçükbaş için ise 130 liradan 244 liraya yükseldi.

Geçen sene Türkiye Diyanet Vakfı vekalet yoluyla kurban kesim bedellerini yurt içinde 5 bin 950, yurt dışında ise 2 bin 750 TL olarak belirlemişti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Kurbanlık Fiyatları ve Vekaletle Kurban Kesim Bedeli Açıklandı için yorumda bulun

    Kurbanlık Fiyatları ve Vekaletle Kurban Kesim Bedeli Açıklandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kurbanlık Fiyatları ve Vekaletle Kurban Kesim Bedeli Açıklandı için ilk yorumu yapabilirsin.