Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırıya TBMM Başkanı'ndan kınama

Danimarka’da Kur’an-ı Kerim’e yönelik gerçekleştirilen saldırıları kınayan TBMM Başkanı Numan Kurtulmul, “İslam düşmanlığı aslında açık bir insanlık düşmanlığına evrilmiştir” dedi.

ANKARA (İGFA) – Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, Danimarka’da Kur’an-ı Kerim’e yönelik gerçekleştirilen saldırıları kınadı.

Kurtulmuş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, Batı dünyasında bazı karanlık çevrelerce kışkırtılan İslam düşmanlığı ve ırkçılığın geldiği tehlikeli boyutları endişe ve dikkatle takip ettiklerini belirtti.

“Danimarka’da kutsal kitabımıza yönelik nefret eylemlerini şiddetle tel’in ediyoruz” diyen Kurtulmuş, paylaşımında, “İslam düşmanlığı aslında açık bir insanlık düşmanlığına evrilmiştir. İnsanlığı ön yargılarından kurtarmanın imkanlarını ararken, ırkçılığı ve İslam düşmanlığını lanetliyoruz” ifadelerini kullandı.Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

  • Ana Sayfa
  • Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırıya TBMM Başkanı'ndan kınama
  1. Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırıya TBMM Başkanı'ndan kınama için yorumda bulun

    Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırıya TBMM Başkanı'ndan kınama için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırıya TBMM Başkanı'ndan kınama için ilk yorumu yapabilirsin.