Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy: “Türkiye’nin Mavi Bayrak Başarısı Devam Ediyor”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’dan Mavi Bayrak Açıklaması

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, Türkiye’nin mavi bayrak başarısını kutladı. Bu yıl 567 plaj, 27 marina, 18 turizm teknesi ve 9 bireysel yatın mavi bayrak almaya hak kazandığını belirtti.

Türkiye Dünya Sıralamasında Üçüncü

Ulusal Çevre Eğitim Vakfı’nın açıkladığı verilere göre, Türkiye dünya genelinde mavi bayrak sahibi ülkeler arasında üçüncü sıradaki yerini koruyor. İspanya en çok mavi bayraklı plaja sahipken ikinci sırayı Yunanistan aldı. Türkiye ise üçüncü sırada yer aldı.

Türkiye’de Mavi Bayraklı Plaj Sayısı Arttı

Geçen yıla göre Türkiye’de mavi bayraklı plaj sayısında artış yaşandı. İstanbul, Balıkesir, Aydın, Antalya, Muğla, İzmir, Çanakkale, Tekirdağ, Bursa, Kırklareli ve Yalova’dan toplamda 16 plaj daha mavi bayrak almaya hak kazandı.

Mavi Bayrak Programı ve Kriterleri

Mavi bayrak programı, çevre ve halk sağlığını korumayı amaçlayan bir program olup plajlar, marinalar, turizm tekneleri ve bireysel yatlar belirli kriterlere göre incelenmektedir. Program, Türkiye’de 1993 yılından beri uygulanmakta olup dünyada 50 ülkede yürütülmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Magazin
  • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy: “Türkiye’nin Mavi Bayrak Başarısı Devam Ediyor”
  1. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy: “Türkiye’nin Mavi Bayrak Başarısı Devam Ediyor” için yorumda bulun

    Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy: “Türkiye’nin Mavi Bayrak Başarısı Devam Ediyor” için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy: “Türkiye’nin Mavi Bayrak Başarısı Devam Ediyor” için ilk yorumu yapabilirsin.