Konya Selçuklu’da yerel belediye 2022’ye damga vurdu

KONYA (İGFA) – Selçuklu’da 2022 yılı önemli tesis ve yatırımların ilçeye kazandırıldığı, yapımı tamamlanan birçok eserinde hizmet vermeye başladığı bir yıl oldu. Selçuklu Belediyesi’nin hizmet planlaması doğrultusunda yıl boyunca yaptığı çalışmalar tesis olarak fiziki hüviyete bürünürken rakamlarla da reel değer kazandı.

FEN İŞLERİ VE PARK BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ’NDE TEMPO YIL BOYU SÜRDÜ

Selçuklu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü merkez ve dış mahallerde çalışmalarını yıl boyunca aralıksız sürdürdü.  Asfalt ve altyapı sezonu boyunca ilçede 1.567.765 m² asfalt,  87.689 m² parke, 30.808 m bordür çalışması yapıldı. Yine Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçenin yeşil dokusuna katkı sağlamak için ağaçlandırma çalışmalarına devam etti. İlçe genelinde 141 bin 337 m² yeşil alan çalışması yapılırken 41 bin 447 adet fidan dikimi gerçekleşti. Selçuklu Belediyesi 2022’de ilçe sakinlerine daha kaliteli hizmet vermek amacıyla araç filosunu genişletti. Muhtelif amaçlarda kullanılacak olan 94 araç törenle göreve başladı. Covid-19 salgını nedeniyle hayatını kaybeden Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Merve Mercan’ın isminin yaşatılacağı ve üniversite öğrencilerinin faydalanacağı Merve Mercan Parkı Selçuk Üniversitesi’ne kazandırıldı.

“SIFIR ATIK” ÇALIŞMALARI ÖDÜLLE TAÇLANDIRILDI  

Selçuklu’da çevreci projeler 2022 yılında da ön planda olmaya devam etti. Sıfır Atık ve GES çalışmaları ile hem doğa korunurken hem de ekonomik kazanım elde edildi. Bu sayede 169 bin 123 adet ağacın kesilmesi önlenirken 28 bin 740 ton değerlendirilebilir atık geri kazandırıldı. Belediye hizmet binası ve Tropikal Kelebek Bahçesi’ne kurulan GES panelleriyle de 1 milyon 726 bin 684 kWh enerji üretimi gerçekleştirildi. Belediyeye bağlı kompost üretim tesisinde organik atıklar değerlendirilerek 1060 ton kompost üretimi gerçekleştirildi. Selçuklu’nun son dönemde hayata geçirilen ve büyük beğeni alan “Atık Kumbaram” Projesi Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından düzenlenen 3. Sıfır Atık Zirvesi’nde ödül almaya hak kazandı. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın elinden aldı.

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Konya Selçuklu’da yerel belediye 2022’ye damga vurdu için yorumda bulun

    Konya Selçuklu’da yerel belediye 2022’ye damga vurdu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Konya Selçuklu’da yerel belediye 2022’ye damga vurdu için ilk yorumu yapabilirsin.