Konut Sektöründe Kredi Faizleri Sabit Kalacak, Kredili Konut Satışlarında Artış Bekleniyor

Konut Sektöründe Önümüzdeki Dönem Beklentileri

Konut sektöründe kredi faizlerinde artış beklenmemesi, kredili konut satışlarında yükseliş öngörülüyor. Birinci el satışlardaki düşüşün yavaşlayacağı tahmin edilirken, konut üretiminin yatay seyredeceği ve fiyatların aynı kalacağı bekleniyor.

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (Konutder) Anket Sonuçları

Konutder’in Sektörel Beklenti Anketi’ne göre, konut üreticileri önümüzdeki aylar için sektörde daha olumlu bir hava öngörüyor. Ankete katılanların tamamı kredi faizlerinin artmayacağını öngörürken, üçte biri faizlerin gerilemesini, üçte ikisi ise aynı kalmasını bekliyor.

Konut Fiyatları ve Maliyetlerindeki Beklentiler

Ankete göre, Konutder üyelerinin yarısı konut fiyatlarının aynı kalacağını öngörürken, fiyat artışı bekleyenlerin sayısında azalma gözleniyor. Üyelerin çoğunluğu konut maliyetlerindeki artışın devam edeceğini öngörürken, işçilik ve malzeme maliyetlerinde artış bekleyenlerin sayısında artış var.

Konut Üretimi ve Satışlarındaki Beklentiler

Üyelerin hiçbiri konut üretiminin artacağını düşünmezken, çoğunluk üretim adetlerinin sabit kalacağını öngörüyor. Satış tarafında ise, birinci el satış adetlerinde değişim öngörülmese de artış bekleyenlerin oranında artış var. Yabancıya satışlarda artış beklenmezken, kiraların artacağı öngörülüyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Ekonomi
  • Konut Sektöründe Kredi Faizleri Sabit Kalacak, Kredili Konut Satışlarında Artış Bekleniyor
  1. Konut Sektöründe Kredi Faizleri Sabit Kalacak, Kredili Konut Satışlarında Artış Bekleniyor için yorumda bulun

    Konut Sektöründe Kredi Faizleri Sabit Kalacak, Kredili Konut Satışlarında Artış Bekleniyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Konut Sektöründe Kredi Faizleri Sabit Kalacak, Kredili Konut Satışlarında Artış Bekleniyor için ilk yorumu yapabilirsin.