Kılıçdaroğlu 'Millet Buluşması'nda söz verdi: Beş kuruş almayacağız!

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, deprem felaketinden etkilenen Hatay ziyaretinde “Millet Buluşması” programında yaptığı konuşmada, iktidar olmaları halinde, “Depremzedelere sözüm sözdür: Herkesin evinin anahtarını teslim edeceğiz, beş kuruş almayacağız.” dedi.

HATAY (İGFA) – Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidarın konut yapımında depremzedelerden ücret almasını eleştirdi ve yıkılan konutların devletin sorumluluğu olduğunu belirtti.

“Anayasa 125’inci madde diyor ki: ‘İdare kendi eylem ve işlemlerinden doğan zararı ödemekle yükümlüdür.’ Bu kadar açık, bu kadar net bir hüküm var” diyen Kılıçdaroğlu,  “Eğer bir healleşme olacaksa anahtarı teslim edip, ölen vatandaşlar için özür dileyecekseniz, ancak o zaman olur. Eve ruhsat veriyorsun, mühendisi, mimarı her türlü imzalar atılıyor, her türlü denetimler yapılıyor; vatandaşın evi yıkılıyor, ‘sana bir tane ev yapacağım bana parasını ver’, bu olmaz. Vatandaşın devlete borcu yok, devletin vatandaşa borcu var. 418 milyar doları hortumlayalanlardan alacaksın vereceksin vatandaşa, bu kadar basit!” diye konuştu.

Bu arada Millet Buluşması öncesinde Kemal Kılıçdaroğlu, deprem felaketinden etkilenen Hatay’da Narlıca Mezarlığı’nı ziyaret ederek deprem dolayısıyla hayatını kaybeden vatandaşlar için dua ederek, karanfil bıraktı.Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Kılıçdaroğlu 'Millet Buluşması'nda söz verdi: Beş kuruş almayacağız! için yorumda bulun

    Kılıçdaroğlu 'Millet Buluşması'nda söz verdi: Beş kuruş almayacağız! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kılıçdaroğlu 'Millet Buluşması'nda söz verdi: Beş kuruş almayacağız! için ilk yorumu yapabilirsin.