Kayseri Talas’ta temizlik çalışması – İGF HABER

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Belirli periyotlarla süren uygulama kapsamında Kayseri’ye bağlıTalas’ın 36 camisi detaylı temizlikten geçiriliyor. Özellikle vatandaşların yoğun olarak kullandığı cuma günleri ibadetten önce yapılan dezenfeksiyon ve hijyen çalışmalarıyla sağlıklı koşullarda ibadet imkanı sağlanıyor.

Gerçekleştirilen faaliyetlerde birlikte cami girişlerinde yer alan ayakkabılıklardan pencerelere kadar her nokta özenle temizlenirken, halı gibi yüzeylerde ise bakteri oluşumuna engel olmak için ilaçlamalar yapılıyor.

Ayrıca soluma yoluyla bulaşabilecek virüs ve bakteri kaynaklı hastalıklara karşı da cami içleri özel olarak ilaçlarla korunuyor.

KORONA DÖNEMİNDE BAŞLADI

Konuyla ilgili kısa bir değerlendirmede bulunan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, “Çok şükür koronavirüsün o sıkıntılı günlerini de geride bıraktık. O dönemde başlattığımız hijyen ve dezenfeksiyon çalışmalarımız şimdi rutin hale geldi. Özellikle vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı ibadethaneler olan camilerimizde belirli aralıklarla bu çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bütün hemşehrilerimize sağlıklar diliyorum.” dedi.

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

  • Ana Sayfa
  • Kayseri Talas’ta temizlik çalışması – İGF HABER
  1. Kayseri Talas’ta temizlik çalışması – İGF HABER için yorumda bulun

    Kayseri Talas’ta temizlik çalışması – İGF HABER için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kayseri Talas’ta temizlik çalışması – İGF HABER için ilk yorumu yapabilirsin.