Kayseri Erciyes’te anlamlı buluşma – İGF HABER

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes’in eteğinde, 6 bin yıllık köklü geçmişi ile kadim kent Kayseri’nin önemli bir toplantıya daha ev sahipliği yapacağını duyurdu. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan Savunma Bakanları 9’uncu Toplantısı, Kayseri Erciyes’te gerçekleşecek. Milli Savunma Bakanımız Hulusi Akar’ın ev sahipliğinde, Gürcistan Savunma Bakanı Juansher Burchuladze ve Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov ile ikili ve üçlü toplantılar yapılacak” dedi.

Toplantının dünya markası olan Türkiye’nin incisi Erciyes Dağı’nda gerçekleşeceğini vurgulayan Büyükkılıç, “Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan 3’lü toplantı programı Erciyes Kayak Merkezi’mizde yapılacak. Heyetler arası görüşmelerin yapılacağı bu program, hem Kayseri’mizin hem de yerel yönetimler eliyle dünyada kurulan tek kayak merkezi Erciyes’imizin tüm dünyaya tanıtılması için de bir fırsat olacak” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç, önemli kararlara imza atılacak program dolayısıyla Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a teşekkürlerini iletti.

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

  • Ana Sayfa
  • Kayseri Erciyes’te anlamlı buluşma – İGF HABER
  1. Kayseri Erciyes’te anlamlı buluşma – İGF HABER için yorumda bulun

    Kayseri Erciyes’te anlamlı buluşma – İGF HABER için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kayseri Erciyes’te anlamlı buluşma – İGF HABER için ilk yorumu yapabilirsin.