İYİ Parti Milletvekili Kürşad Zorlu Yurt Dışına Çıkış Harcı İçin Kanun Teklifi Verdi

Ankara Milletvekili Zorlu, Yurt Dışına Çıkış Harcı ile İlgili Açıklamalar Yaptı

İYİ Parti Ankara Milletvekili Kürşad Zorlu, yurt dışına çıkış harçlarının kaldırılmasına yönelik bir kanun teklifi verdiklerini sosyal medya hesabından duyurdu. Zorlu’nun açıklamalarına göre, yurt dışına çıkış harcının 1500 TL’ye çıkarılacağına dair spekülasyonlar Gelir İdaresi Başkanlığı’nın açıklamalarıyla desteklenmişti.

Zorlu, Vergi Niteliğindeki Bu Uygulamanın Kaldırılmasını Savunuyor

Kürşad Zorlu, yaptığı açıklamada yurt dışına çıkış harcının vergi niteliğinde olduğunu ve 5597 sayılı Yurt Dışına Çıkış Harcı Hakkında Kanun’un bir an önce kaldırılması gerektiğini belirtti. Zorlu, bu uygulamanın diğer vergiler gibi alınamaması durumunda vatandaşlara yurt dışına çıkma yasağı getirilmesinin hem vergi sistemi hem de seyahat özgürlüğüne aykırı olduğunu vurguladı.

Zorlu, Kanun Teklifini TBMM’ye Sundu

Kürşad Zorlu, yurt dışına çıkış harcıyla ilgili muafiyetlerin artırılması yerine uygulamanın tamamen kaldırılmasının kamu yararı açısından daha faydalı olacağını belirtti. Bu gerekçelerle ilgili kanun teklifini hazırlayarak TBMM’ye sunduklarını açıklayan Zorlu, teklifin en kısa sürede gündeme alınmasını umut ettiğini ifade etti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Ekonomi
  • İYİ Parti Milletvekili Kürşad Zorlu Yurt Dışına Çıkış Harcı İçin Kanun Teklifi Verdi
  1. İYİ Parti Milletvekili Kürşad Zorlu Yurt Dışına Çıkış Harcı İçin Kanun Teklifi Verdi için yorumda bulun

    İYİ Parti Milletvekili Kürşad Zorlu Yurt Dışına Çıkış Harcı İçin Kanun Teklifi Verdi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İYİ Parti Milletvekili Kürşad Zorlu Yurt Dışına Çıkış Harcı İçin Kanun Teklifi Verdi için ilk yorumu yapabilirsin.