İtalya, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Zirve Mücadelesi Verecek

İtalya’nın EURO 2024 Yolculuğu

İtalya Milli Takımı, Almanya’nın ev sahipliğinde düzenlenecek 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılacak son şampiyon olarak üçüncü kez mutlu sona ulaşmaya çalışacak. EURO 2024’te B Grubu’nda İspanya, Hırvatistan ve Arnavutluk ile mücadele edecek ekip, zirve mücadelesi verecek.

Kupaya Katılım Mücadelesi

İtalya, teknik direktör Roberto Mancini yönetiminde elemelere başladı. İtalya, Ukrayna ile aynı puanda olup deplasmanda berabere kalarak 2. sırayı alarak şampiyonaya katılma hakkı kazandı.

Öne Çıkan Oyuncuları

İtalya, savunma yönüyle dikkat çeken bir ekip. Savunmada Gianluigi Donnarumma, Alessandro Bastoni gibi isimler öne çıkıyor. Orta alanda Jorginho ve Nicolo Barella, hücumda ise Federico Chiesa ön plana çıkıyor.

İtalya’nın Kadrosu

Gianluigi Donnarumma, Alessandro Bastoni, Nicolo Barella, Federico Chiesa gibi önemli isimlerden oluşan İtalya kadrosu, turnuvada dikkat çekecek.

Turnuva Geçmişi

İtalya, daha önce Avrupa Şampiyonası’nda 10 kez yer aldı. 1968 ve 2020’de şampiyon olan ekip, 2024’te tarihindeki üçüncü zaferi hedefliyor.

Maç Takvimi

İtalya’nın EURO 2024 B Grubu’nda oynayacağı maçlar şunlar:
– 15 Haziran: 22.00 İtalya-Arnavutluk
– 20 Haziran: 22.00 İspanya-İtalya
– 24 Haziran: 22.00 Hırvatistan-İtalya

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Spor
  • İtalya, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Zirve Mücadelesi Verecek
  1. İtalya, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Zirve Mücadelesi Verecek için yorumda bulun

    İtalya, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Zirve Mücadelesi Verecek için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İtalya, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Zirve Mücadelesi Verecek için ilk yorumu yapabilirsin.