İstanbul’da Mossad’a Operasyon: 34 Şüpheli Yakalandı

İsrail İstihbarat Servisi Mossad’ın Türkiye’deki Faaliyetleri Ortaya Çıktı

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, MİT Başkanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen bir çalışmanın ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından soruşturma açıldı. Yapılan çalışmalarda, Mossad’ın Türkiye’de yaşayan Filistinli ve İsrailli aktivistlere yönelik keşif, takip, darp ve adam kaçırma gibi eylemler gerçekleştirmeyi amaçladığı bilgileri tespit edildi.

Mossad Yetkilileri Sosyal Medya Üzerinden İrtibat Kuruyordu

İstanbul Emniyeti’nin yürüttüğü operasyonda, Mossad yetkililerinin zanlılarla sosyal medya üzerinden irtibat kurdukları ve bazı kişilerin bilgilerine ulaştıkları ortaya çıkarıldı. Bu uluslararası casusluk faaliyetleri olarak değerlendirilen durum üzerine 46 şüphelinin yakalanması için harekete geçildi.

Eş Zamanlı Operasyonlarla 34 Şüpheli Yakalandı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, İstanbul’un 15 ilçesi ile Ankara, Kocaeli, Hatay, Mersin, İzmir, Van ve Diyarbakır’da belirlenen 57 adrese düzenlediği eş zamanlı operasyonda 34 şüpheliyi yakaladı. Operasyon sırasında yapılan aramalarda, 143 bin 830 euro, 23 bin 680 dolar, farklı ülkelere ait çeşitli miktarlarda nakit para, 1 adet ruhsatsız tabanca, çok sayıda fişek ve dijital materyal ele geçirildi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. İstanbul’da Mossad’a Operasyon: 34 Şüpheli Yakalandı için yorumda bulun

    İstanbul’da Mossad’a Operasyon: 34 Şüpheli Yakalandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İstanbul’da Mossad’a Operasyon: 34 Şüpheli Yakalandı için ilk yorumu yapabilirsin.