İsrailli İşgalciler Yardım Konvoylarını Engelliyor

İsrail Güvenlik Güçleri ve İşgalciler İş Birliği İçinde

İsrailli işgalciler, Gazze’ye yardım taşıyan konvoyların girişini engellemek için tırların önünü kesiyor ve zarar veriyor. İngiliz gazetesi The Guardian’ın haberine göre, saldırıların arkasında İsrail güvenlik güçleri ile işgalciler arasında iş birliği olduğu ortaya çıktı. İşgalcilere istihbarat sağlanıyor ve yardım konvoylarının rota bilgileri paylaşılıyor.

Tanıklar ve Aktivistler İfşa Ediyor

The Guardian’ın haberine göre, tanıklar ve insan hakları aktivistleri, “Tzav 9” adlı aşırı sağcı grubun İsrailli yetkililerden aldığı istihbaratı doğruluyor. Filistinli bir tır şoförü, İsrail güvenlik güçlerinin saldırılarına seyirci kaldığını belirtirken, İsrailli insan hakları avukatı Sapir Sluzker Amran da işgalciler tarafından dövüldüğünü ve İsrailli yetkililerin saldırıları durdurmamak için hiçbir şey yapmadığını ifade etti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. İsrailli İşgalciler Yardım Konvoylarını Engelliyor için yorumda bulun

    İsrailli İşgalciler Yardım Konvoylarını Engelliyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İsrailli İşgalciler Yardım Konvoylarını Engelliyor için ilk yorumu yapabilirsin.