İsrail Ordusunun Filistinlilere Yönelik İşkence ve Cinayetleri

Filistinlilere İşkence Ediliyor

Sağlık kaynakları, Gazze’ye ulaşan Filistinlilerin vücutlarında **işkence izleri** ve zayıflık belirtileri olduğunu belirtiyor. İsrail ordusunun Gazze’de alıkoyduğu Filistinliler, serbest bırakıldıklarında **şiddet ve işkenceye maruz kaldıklarını** ifade etmişlerdi.

Binlerce Filistinli Alıkonuldu, Akıbeti Belirsiz

Gazze’de çocuk, kadın, gazeteci, sağlık çalışanı binlerce Filistinli **alıkonuldu**. Bir kısmı serbest bırakılırken, diğerlerinin **akıbeti belirsiz**. İsrail ordusunun 7 Ekim’den bu yana gerçekleştirdiği saldırılarda, çocuk başta olmak üzere **37 bin 396 Filistinli öldürüldü, 85 bin 523 kişi yaralandı**.

Hastane ve Eğitim Kurumları Hedef Alınıyor

İsrail ordusu, Gazze’deki sivil altyapıyı hedef alarak halkın sığındığı **hastane ve eğitim kurumlarını** da tahrip ediyor. **Binlerce ölünün enkaz altında kaldığı** bildirilirken, Filistinlilerin yaşadığı **insanlık dışı koşullar** uluslararası toplumun dikkatini çekiyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. İsrail Ordusunun Filistinlilere Yönelik İşkence ve Cinayetleri için yorumda bulun

    İsrail Ordusunun Filistinlilere Yönelik İşkence ve Cinayetleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İsrail Ordusunun Filistinlilere Yönelik İşkence ve Cinayetleri için ilk yorumu yapabilirsin.