İsrail Ordusu, BM Kararına Rağmen Refah’a Saldırılarını Sürdürüyor

İsrail, Birleşmiş Milletlerin Yargı Organı UAD Kararını Yok Sayıyor

Birleşmiş Milletlerin yargı organı Uluslararası Adalet Divanı’nın (UAD) Refah’taki saldırıları durdurma kararına rağmen, İsrail ordusu saldırılarını sürdürüyor. Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail ordusu, Refah kentinin merkezinde Birleşmiş Milletler Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı’na bağlı bir okulu topçu atışlarıyla hedef aldı.

İsrail Ordusu Refah’ın Batısında da Saldırılar Düzenledi

Refah’ın batı kesiminde ise İsrail ordusu El-Uzbe bölgesi ve İsveç Köyü yakınlarındaki bölgelere topçu atışı ve tanklarla saldırı düzenledi. İsrail zırhlı araçlarının Refah’ın en batı noktasındaki Tel es-Sultan bölgesine doğru ilerlemeye çalıştığı aktarıldı. Ayrıca, Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki Deyr el-Belah kenti ile Bureyc Mülteci Kampı da İsrail tanklarının saldırılarına hedef oldu.

Gazze’de İnsanlık Dramı: Binlerce Çocuk Öldü, Yaralandı ve Kayboldu

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı verilerine göre, İsrail’in 7 Ekim’den bu yana düzenlediği saldırılarda en az 37 bin 266 Filistinlinin öldüğü, 85 bin 102 Filistinlinin yaralandığı bildirildi. Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu belirtilirken, İsrail ordusunun sivil altyapıyı da hedef aldığı vurgulandı.

İsrail Ordusu Çocuklara Yönelik Vahşi Saldırılarını Sürdürüyor

İsrail ordusunun en az 200 Filistinli çocuğu kaçırdığı, Gazze’de 17 bin çocuğun yetim kaldığı ve binlercesinin yaralandığı açıklandı. Ayrıca, 650 bin çocuğun evlerinin yıkıldığı, binlercesinin gözlerini veya uzuvlarını kaybettiği belirtildi.

BM, İsrail ordusunun çocuklara zarar verenleri “kara listesine” almıştı ancak saldırılar devam ediyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • İsrail Ordusu, BM Kararına Rağmen Refah’a Saldırılarını Sürdürüyor
  1. İsrail Ordusu, BM Kararına Rağmen Refah’a Saldırılarını Sürdürüyor için yorumda bulun

    İsrail Ordusu, BM Kararına Rağmen Refah’a Saldırılarını Sürdürüyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İsrail Ordusu, BM Kararına Rağmen Refah’a Saldırılarını Sürdürüyor için ilk yorumu yapabilirsin.