İsrail Güçleri Batı Şeria’da 40 Filistinliyi Gözaltına Aldı

Filistin Esirler Cemiyeti ve Filistin Kurtuluş Örgütü’nden Ortak Açıklama

Filistin Esirler Cemiyeti ile Filistin Kurtuluş Örgütüne bağlı Esirler ve Serbest Bırakılanlar Heyeti, İsrail güçlerinin Batı Şeria’da gerçekleştirdiği gözaltılara ilişkin bilgi veren bir açıklama yayınladı.

En Az 40 Filistinli Gözaltına Alındı

Açıklamada, İsrail’in son 24 saat içinde en az 40 Filistinliyi gözaltına aldığı belirtildi. Bu durum, 7 Ekim’den bu yana Batı Şeria’da gözaltına alınanların sayısının 6 bin 370’e ulaştığını gösteriyor.

Evler Tahrip Ediliyor, Altyapı Zarar Görüyor

Açıklamada ayrıca, İsrail güçlerinin baskınlarında bölge halkının evlerine geniş çaplı zarar verdiği ve beldelerdeki altyapıyı tahrip ettiği vurgulandı. Ayrıca, Filistinlilerin araçlarına ve paralarına da el konulduğu ifade edildi.

Artan Gözaltı ve Saldırılar

İsrail’in 7 Ekim 2023’te Gazze’ye saldırı başlatmasının ardından Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te Filistinlilere yönelik gözaltı, baskın ve saldırıların arttığına dikkat çekildi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. İsrail Güçleri Batı Şeria’da 40 Filistinliyi Gözaltına Aldı için yorumda bulun

    İsrail Güçleri Batı Şeria’da 40 Filistinliyi Gözaltına Aldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İsrail Güçleri Batı Şeria’da 40 Filistinliyi Gözaltına Aldı için ilk yorumu yapabilirsin.