İranlı General, İsrail’in Suriye’deki Saldırısında Hayatını Kaybeden Komutan İçin Konuştu

İsrail’in Saldırısında Ölen Komutan İçin Cenaze Töreni Düzenlendi

İran devlet televizyonuna göre, Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutanı Selami, 25 Aralık’ta Suriye’de İsrail’in saldırısında hayatını kaybeden Devrim Muhafızları Ordusunun üst düzey komutanlarından Razi Musevi için başkent Tahran’da düzenlenen cenaze töreninde konuştu.

General Selami, Ölen Komutanın Önemini Vurguladı

Selami, İsrail’in öldürdüğü Musevi’nin, Devrim Muhafızları Ordusunun en deneyimli ve etkili komutanlarından biri olduğunu ifade ederek, “Seyyid Razi’nin intikamı, Siyonist rejimin devrilmesinden başka bir şey olmayacaktır.” dedi.

İsrail’e Düzenlenen Saldırılar İle İlgili Tartışma

Devrim Muhafızları Ordusu Sözcüsü Tuğgeneral Ramazan Şerif’in, Hamas’ın 7 Ekim’de İsrail’e düzenlediği “Aksa Tufanı” adı verilen saldırıların Süleymani suikastının intikamlarından biri olduğuna dair iddiasını da düzelten Selami, şunları söyledi:

“Devrim Muhafızları Ordusu Sözcüsünün açıklamasından Aksa Tufanı Operasyonu’nun Hac Kasım’ın intikamı olduğu konuşuldu. Aksa Tufanı bizim Hac Kasım’ın intikamını alma hareketimizden bağımsızdır. Aksa Tufanı operasyonunun tasarımı ve uygulaması Filistinliler tarafından yapılmış ve Filistin dışında herhangi bir karar alınmamıştır.”

İntikamın Henüz Alınmadığını Belirten General Selami

Selami, 2020’de ABD saldırısında hayatını kaybeden İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin intikamını henüz almadıklarını belirterek, “Bunu zamanı gelince yapacağız. Yaptığımızı dürüstçe beyan ederiz ve korkmayız.” dedi.

Hamas İddiaları Yalanladı

Hamas, Devrim Muhafızları Ordusu Sözcüsünün açıklamasını yalanlamıştı. En üst düzeyde İranlı yetkililer, daha önce Hamas’ın 7 Ekim’de İsrail’e düzenlediği “Aksa Tufanı” saldırılarıyla ilgilerinin olmadığını açıklamıştı. Bu açıklamalara rağmen Devrim Muhafızları Ordusu Sözcüsü Şerif, başkent Tahran’da düzenlediği basın toplantısında, “Aksa Tufanı, Siyonistler ve ABD eliyle gerçekleşen Kasım Süleymani suikastının intikamlarından biriydi ve bu intikamlar devam ediyor.” ifadelerini kullanmıştı.

Hamas, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Tuğgeneral Şerif’in, “Aksa Tufanı” saldırılarının Süleymani suikastının intikamlarından biri olduğuna dair iddiasını yalanlamıştı.

İran’ın Süleymani Suikastından Alacağı İntikam

İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani, 3 Ocak 2020’de Uluslararası Bağdat Havalimanı yakınında ABD saldırısında öldürülmüştü. İranlı yetkililer, bu suikastın intikamını alacaklarını dile getirmişti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • İranlı General, İsrail’in Suriye’deki Saldırısında Hayatını Kaybeden Komutan İçin Konuştu
  1. İranlı General, İsrail’in Suriye’deki Saldırısında Hayatını Kaybeden Komutan İçin Konuştu için yorumda bulun

    İranlı General, İsrail’in Suriye’deki Saldırısında Hayatını Kaybeden Komutan İçin Konuştu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İranlı General, İsrail’in Suriye’deki Saldırısında Hayatını Kaybeden Komutan İçin Konuştu için ilk yorumu yapabilirsin.