İKMİB, Plastik Sektöründe ABD Pazarına Odaklanıyor

İKMİB, Türk Markalarını ABD Pazarında Tanıttı

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB), plastik sektöründe önemli bir organizasyona imza attı. İKMİB tarafından düzenlenen milli katılım organizasyonuna 10 firma ve 24 bireysel katılımcıyla Türk markaları damgasını vurdu. Plastik hammadde ve plastik makine ekipmanları ABD’li alıcıların beğenisine sunuldu.

İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister’den Önemli Açıklamalar

İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, fuarın yeni işbirliklerinin kapısını araladığını vurgulayarak, ABD’nin hedef pazarlar arasında olduğunu belirtti. Pelister, plastik sektörünün ABD’ye 2023 yılında 385 milyon dolar ihracat gerçekleştirdiğini açıkladı. Bununla birlikte, bu yılın ilk dört aylık döneminde ABD’ye yapılan plastik sektörü ihracatının bir önceki yıla göre yüzde 20,5 artışla 145,6 milyon dolara ulaştığını dile getirdi.

Pelister, Türkiye’nin plastik sektöründe ABD’ye en çok ihracat yapan dördüncü ülke olduğunu belirtirken, sektörün genel ihracatının 2023 yılında 9,16 milyar dolar olduğunu, bu yılın ilk dört aylık döneminde ise yaklaşık 3 milyar dolarlık bir ihracat gerçekleştiğini ifade etti.

Pelister, sektörün ihracat artışını sürdürebilmesi için benzer etkinliklere katılımın büyük önem taşıdığını vurguladı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. İKMİB, Plastik Sektöründe ABD Pazarına Odaklanıyor için yorumda bulun

    İKMİB, Plastik Sektöründe ABD Pazarına Odaklanıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İKMİB, Plastik Sektöründe ABD Pazarına Odaklanıyor için ilk yorumu yapabilirsin.