İBB Meclisi Haziran Ayı Oturumu Tartışmalı Geçti

AKP’li Meclis Üyesi Soru Önergesiyle Gündem Oluşturdu

İBB Meclisi, Saraçhane’daki başkanlık binasında gerçekleşen birleşimde toplandı. Meclis 1’inci başkanvekili Nuri Aslan başkanlık yaptı. Oturumda AKP’li Meclis Üyesi Abdullah Aksu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Roma gezisindeki masrafları sorgulayan bir soru önergesi verdi.

Esneyurt ve Silivri Belediye Başkanları Gezi Tartışmalarına Katıldı

Esenyurt Belediye Başkanı Ahmet Özer ve Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, İstanbul’da oynanacak 2027 Avrupa Oyunları imza töreni için yapılan Roma gezisine ilişkin tartışmalara katıldı. İstanbul’un uluslararası itibarını korumak adına yapılan organizasyonun detayları tartışma konusu oldu.

Kadın Plajı Kapatma ve Kayyum Gerilimi Gündemde

MHP Grup Başkanvekili Orkun Ayhan, Silivri Belediyesi’nin kadın plajını kapatmasına ve Hakkari Belediyesi’ne kayyum atanmasına tepki gösterdi. Tartışmalar, kadın hakları ve yerel yönetimlerin karar alma süreçlerine odaklandı.

FETÖ Bağlantısı ve Sokak Hayvanları Komisyonu Kararı

CHP’li meclis üyesi Abdülcebbar Barış, Hakkari Belediye Başkanı hakkında FETÖ bağlantılı hakimlerin karar verdiğini iddia ederek dikkat çekti. Ayrıca, AKP-MHP-BBP gruplarının sokak hayvanlarına ilişkin komisyon kurulması teklifi CHP grubu tarafından reddedildi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. İBB Meclisi Haziran Ayı Oturumu Tartışmalı Geçti için yorumda bulun

    İBB Meclisi Haziran Ayı Oturumu Tartışmalı Geçti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İBB Meclisi Haziran Ayı Oturumu Tartışmalı Geçti için ilk yorumu yapabilirsin.