Hastane saldırısındaki görüntüler silah değil!

İsrail resmi hesapları tarafından ortaya atılan iddiaları İletişim Başkanlığı dezenformasyon olduğunu duyurdu.

ANKARA (İGFA) – İsrail resmi hesapları tarafından ortaya atılan, “Al Jazeera’nin görüntülerinde Hamas üyelerinin Endonezya Hastanesi’nde olduğu görülüyor” iddiası doğru olmadığı açıklandı.

İletişim Başkanlığı bünyesindeki Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yapılan açıklamada, Gazze’deki Endonezya Hastanesi çevresi İsrail savaş uçakları tarafından bombalanmış, saldırı sonucu sivillerin yaralandığı bildirildiğine dikkati çekilerek, “Hastane içinde oluşan kargaşa sırasında bir kişinin elindeki copa benzer bir cisimle duvara vurduğu görülmüştür. İsrail’in resmi hesapları, bu cismin bir silah olduğunu ima eden görüntüler paylaşarak hastane saldırılarını meşru göstermeye çalışmıştır. İddiaya konu görüntüler incelendiğinde, bahsedilen cismin silah olmadığı açıkça anlaşılmaktadır” ifadeleri yer aldı.

Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Hastane saldırısındaki görüntüler silah değil! için yorumda bulun

    Hastane saldırısındaki görüntüler silah değil! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hastane saldırısındaki görüntüler silah değil! için ilk yorumu yapabilirsin.