Genel Kurulda Grup Önerileri Görüşüldü

Saadet Partisi’nden Siyasi Ahlak Yasası Önerisi

Saadet Partisi’nin grup önerisi üzerine konuşan Denizli Milletvekili Sema Silkin Ün, emeklilerin açlık sınırı altında bir maaşla yaşadığını vurgulayarak, ülkede siyasi ahlakın önemine dikkat çekti. Siyasette ahlak olmazsa toplumun her katmanına sirayet eden yozlaşmanın önüne geçilemeyeceğini belirtti. Siyasi ahlak yasasının bir an önce çıkartılmasını talep etti.

İYİ Parti: Araç Muayene Ücretleri Adaletsiz

İYİ Parti’nin grup önerisi üzerine konuşan Trabzon Milletvekili Yavuz Aydın, Türkiye’de araç muayene şirketi TÜVTÜRK’ün tekel konumunda olduğunu savunarak, vatandaşların mağduriyet yaşadığını dile getirdi. Aydın, muayene ücretlerinin yüksek olması ve randevu süreçlerinde yaşanan sorunlara dikkat çekti.

DEM Parti: Taksim Gezi Parkı Olayları

DEM Parti Antalya Milletvekili Hakkı Saruhan Oluç, Gezi olaylarına ilişkin partisinin grup önerisi üzerine konuşarak, iktidarın göstericilere ağır müdahalede bulunduğunu iddia etti. Oluç, Gezi Parkı olaylarının siyasi bir dönüşüm sürecinin parçası olduğunu savundu.

CHP: Dijital Platform Çalışanlarının Sorunları

CHP Ankara Milletvekili Deniz Demir, dijital platform çalışanlarının sorunlarına dikkat çekerek, motokurye kazalarından örnekler verdi. Demir, motosikletli kuryelerin sayısının artmasına rağmen sosyal haklarının yetersiz olduğunu belirtti.

Sonuç olarak, Genel Kurul’da farklı partilerin grup önerileri ele alındı ancak gündeme ilişkin öneriler kabul edilmedi. Daha sonra uluslararası sözleşmelere ilişkin kanun tekliflerinin görüşülmesi kararlaştırıldı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Genel Kurulda Grup Önerileri Görüşüldü için yorumda bulun

    Genel Kurulda Grup Önerileri Görüşüldü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Genel Kurulda Grup Önerileri Görüşüldü için ilk yorumu yapabilirsin.