Gazze’de Yetersiz Beslenme Nedeniyle Acil Durum!

Kemal Advan Hastanesi Müdürü: 4 Çocuk Hayatını Kaybetti, 250 Çocuk Hastaneye Getirildi

Gazze Şeridi’nin kuzeyinde bulunan Kemal Advan Hastanesi Müdürü Hüsam Ebu Safiye, düzenlediği basın toplantısında, son günlerde yetersiz beslenme nedeniyle hastanede bir çocuğun hayatını kaybettiğini açıkladı. Ebu Safiye, son bir hafta içinde hastaneye getirilen çocuklardan 4’ünün yaşamını yitirdiğini belirtirken, son iki hafta içinde yetersiz beslenme ve sıvı kaybı nedeniyle 250 çocuğun hastaneye getirildiğini vurguladı.

Ebu Safiye: “Sağlık Felaketiyle Karşı Karşıyayız”

Ebu Safiye, zorluklara ve İsrail tarafından sağlık ekipleri ve kurumlarının hedef alınmasına rağmen, özellikle enfeksiyon ve salgının yayılması ile Gazze’nin kuzeyini saran kıtlık ve ölümler karşısında her zaman Gazze halkının yanında olacaklarını belirtti. Ebu Safiye, uluslararası kuruluşlardan Gazze’nin kuzeyine yönelik yardım çabalarını güçlendirmeleri çağrısında bulunarak, “Önümüzdeki günlerde daha fazla hasta ve kronik rahatsızlığı olanların şehit olabileceği bir sağlık felaketiyle karşı karşıyayız.” dedi.

İsrail ve ABD’nin Siyasi Baskıları Açlığı Derinleştiriyor

Gazze’deki hükümetin medya ofisinden yapılan açıklamalarda, İsrail ve ABD yönetimlerinin insani yardım ve gıda konusunu siyasi baskı aracı olarak kullandığı, açlığı derinleştirdiği ve insani durumu ağırlaştırdığı ifade edilmişti. Medya ofisi, 3 Haziran’da yaptığı açıklamada ise, Gazze’de 3 bin 500 çocuğun açlık sebebiyle ölümle yüz yüze olduğunu duyurmuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Gazze’de Yetersiz Beslenme Nedeniyle Acil Durum! için yorumda bulun

    Gazze’de Yetersiz Beslenme Nedeniyle Acil Durum! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gazze’de Yetersiz Beslenme Nedeniyle Acil Durum! için ilk yorumu yapabilirsin.