Gazze’de İsrail’in Saldırılarında Artan Ölü ve Yaralı Sayısı

Filistin Sağlık Bakanlığından Açıklama

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, İsrail’in Gazze Şeridi’ne 277 gündür devam eden saldırılarında son 24 saat içerisinde ürkütücü bir tablo daha ortaya çıktı.

Artan Ölü ve Yaralı Sayısı

İsrail ordusunun Gazze’nin çeşitli bölgelerinde gerçekleştirdiği 3 “katliamda” 50 Filistinlinin daha hayatını kaybettiği, 130 Filistinlinin ise yaralandığı belirtildi. Bu son saldırılarla birlikte 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlenen saldırılarda ölenlerin sayısı 38 bin 243’e, yaralananların sayısı ise 88 bin 33’e yükseldi.

İnsanlık Dramı Devam Ediyor

Açıklamada ayrıca hâlâ enkaz altında ve yol kenarlarında cesetlerin bulunduğu, ancak İsrail’in engellemeleri nedeniyle sağlık ekipleri ile sivil savunma görevlilerinin cenazelere ulaşamadığı vurgulandı. Gazze’de yaşanan insanlık dramı her geçen gün daha da derinleşiyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Gazze’de İsrail’in Saldırılarında Artan Ölü ve Yaralı Sayısı için yorumda bulun

    Gazze’de İsrail’in Saldırılarında Artan Ölü ve Yaralı Sayısı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gazze’de İsrail’in Saldırılarında Artan Ölü ve Yaralı Sayısı için ilk yorumu yapabilirsin.