Gazze’de İsrail Saldırıları Sonucu 103 Kişi Hayatını Kaybetti

İsrail Ordusunun Gazze’ye Yönelik Saldırılar Devam Ediyor

Gazze Şeridi’ndeki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail ordusunun son saldırılarının ardından açıklama yaptı. Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, son 24 saat içerisinde İsrail ordusunun Gazze’de gerçekleştirdiği 11 saldırıda 103 kişinin öldüğü ve 145 kişinin yaralandığı belirtildi.

Can Kaybı 28 Bin 576’ya Ulaştı

Gazze Şeridi’nde 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana devam eden saldırılar sonucunda toplam can kaybının 28 bin 576’ya yükseldiği ifade edildi. Ayrıca, saldırılarda yaralananların sayısının da 68 bin 291 olduğu aktarıldı.

Kurtarma Çalışmaları Engelleniyor

Açıklamada ayrıca, Gazze Şeridi’nde hala enkaz altında ve yol kenarlarında ölülerin bulunduğu ancak İsrail güçlerinin engellemesi nedeniyle sağlık ekipleri ile sivil savunma görevlilerinin cenazelere ulaşamadığı vurgulandı. Kurtarma çalışmalarının engellenmesi ise uluslararası toplumun tepkisini çekmeye devam ediyor.

Gazze Şeridi’nde süregelen saldırılar ve İsrail ordusunun bu saldırılara devam etmesi, insan hakları ihlalleri konusunda uluslararası toplumun dikkatini çekmektedir. Filistin halkının yaşadığı zorluklar ve acılar ise tüm dünyanın gözleri önünde devam etmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Gazze’de İsrail Saldırıları Sonucu 103 Kişi Hayatını Kaybetti için yorumda bulun

    Gazze’de İsrail Saldırıları Sonucu 103 Kişi Hayatını Kaybetti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gazze’de İsrail Saldırıları Sonucu 103 Kişi Hayatını Kaybetti için ilk yorumu yapabilirsin.