Gaziantep’ten üniversitelilere sınav dönemi yemek desteği

GAZİANTEP (İGFA) – Öğrencilerin sınav dönemlerinde motivasyonlarını arttırmak, onlara destek olmak ve zaman kayıplarını önlemek amacıyla Büyükşehir Belediyesi Kadın, Aile, Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından GAÜN Merkez Kütüphanesi önünde kurulan yemek tırı ile çadırlarda günlük bin 500 kişilik yemek ikramı yapılıyor.

GAÜN’ün 12 günlük final sınavları döneminde yoğun çalışma sürdüren öğrenciler için günlük hazırlanan dürüm çeşitleri, ayran, çorba ve çay Büyükşehir Belediyesi personeli tarafından dağıtılıyor.

Saat 18.00’da başlayarak yaklaşık 1.5 saat süren yemek dağıtımında soğuk hava koşulları içinde tedbirler alındı. Büyükşehir Belediyesi yemek ikramı için gelecek talep doğrultusunda bütünleme sınavı döneminde de yapılması için hazırlıklara başladı.

Çalışmaları incelemek için ikramın yapıldığı alana geçen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Kadın, Aile, Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Abdullah Aksoy, öğrencilerle bir araya gelerek bir süre sohbet etti, memnuniyetleri sordu. Ziyaretinde çalışma hakkında bilgi veren Başkan Abdullah Aksoy, öğrencilerin vize ve özellikle final sınavları döneminde yoğun bir çalışma temposunun içine girdiğini belirterek, “Ciddi bir talep ve memnuniyet vardı. Binlerce öğrencimiz burada yemeklerini yiyerek hemen ders çalışmaya başlıyor. Çocuklarımıza başarılar diliyoruz bütünlemeye kalmazlar ama kalanlar için de o dönemde öğrencilerin yanında olmayı sürdüreceğiz. Çünkü bizim amacımız gençlerin kendini yetiştirmesi, okuması ve ülkeye faydalı birer bireyler olarak yetişmesini istiyoruz” diye konuştu.

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Gaziantep’ten üniversitelilere sınav dönemi yemek desteği için yorumda bulun

    Gaziantep’ten üniversitelilere sınav dönemi yemek desteği için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gaziantep’ten üniversitelilere sınav dönemi yemek desteği için ilk yorumu yapabilirsin.