Galatasaray, Avrupa’da Lig Şampiyonluklarıyla Dikkat Çekiyor

Galatasaray, Avrupa’da İlk 10’a Girdi

Galatasaray, 24. lig şampiyonluğunu kazanarak Avrupa’nın en büyük 10 ligi arasında yer almayı başardı. Sarı-kırmızılı ekip, UEFA sıralamasında ilk 10’da bulunan ülkelerin liglerinde en çok şampiyonluk yaşayan 10. takım konumunda.

Avrupa’nın En Başarılı Takımları Arasında

İngiltere Premier Lig, İspanya LaLiga, İtalya Serie A, Almanya Bundesliga ve Fransa Ligue 1 gibi büyük liglerin ardından, Portekiz, Hollanda, Belçika, Türkiye ve Çekya liglerinde en fazla şampiyonluk yaşayan ilk 10 takım arasında Galatasaray da kendine yer buldu.

Benfica Zirvede

Portekiz’den Benfica, Avrupa’nın en çok şampiyonluk yaşayan takımı unvanını elinde bulunduruyor. Benfica, Portekiz liginde toplamda 38 kez şampiyonluk sevinci yaşadı.

Okan Buruk Rekorlarıyla Şampiyonluğa Taşıdı

Okan Buruk yönetimindeki Galatasaray, Süper Lig’de şampiyon olurken birçok rekora imza attı. 38 haftalık maratonda 33 galibiyet, 3 beraberlik ve 2 mağlubiyetle 102 puan toplayarak zirveye yerleşen Galatasaray, ligde 3 haneli puana ulaşan ilk takım oldu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Galatasaray, Avrupa’da Lig Şampiyonluklarıyla Dikkat Çekiyor için yorumda bulun

    Galatasaray, Avrupa’da Lig Şampiyonluklarıyla Dikkat Çekiyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Galatasaray, Avrupa’da Lig Şampiyonluklarıyla Dikkat Çekiyor için ilk yorumu yapabilirsin.