G7, Donmuş Rus Varlıklarını Ukrayna’ya Yardım Etmek İçin Kullanmayı Planlıyor

G7 Maliye Bakanları, Stresa’da Ukrayna ve Çin’i Gündeme Aldı

G7 maliye bakanları, İtalya’nın Stresa kasabasında düzenlenen toplantı sırasında, **Rusya’nın Ukrayna’ya savaş açmasının ardından dondurulan Rus varlıklarından elde edilecek gelirin, Ukrayna’ya finansman sağlamak için kullanılmasını** ele aldı.

Ayrıntılar Belirsiz, Tartışmalar Sürüyor

G7 grup ülkeleri Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, İtalya, Fransa, Japonya ve Kanada, Şubat 2022’de Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısının ardından 300 milyar dolarlık Rus finansal varlıklarını dondurmuştu. Ancak, **dondurulan varlıkların iddaci giriş Ukrayna’ya nasıl aktarılacağına dair net bir plan henüz açıklanmadı.**

ABD’nin Baskısı Devam Ediyor

ABD, diğer G7 ülkelerini, **Kiev’e 50 milyar dolarlık kredi sağlayabilecekleri bir planı desteklemeleri** konusunda baskı altında tutuyor. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Ukrayna’ya kredi verilmesinin G7 liderlerinin değerlendireceği ana seçenek olduğunu belirtti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Ekonomi
  • G7, Donmuş Rus Varlıklarını Ukrayna’ya Yardım Etmek İçin Kullanmayı Planlıyor
  1. G7, Donmuş Rus Varlıklarını Ukrayna’ya Yardım Etmek İçin Kullanmayı Planlıyor için yorumda bulun

    G7, Donmuş Rus Varlıklarını Ukrayna’ya Yardım Etmek İçin Kullanmayı Planlıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak G7, Donmuş Rus Varlıklarını Ukrayna’ya Yardım Etmek İçin Kullanmayı Planlıyor için ilk yorumu yapabilirsin.