Filistin Kızılayı’ndan İsrail’in Hastane Saldırılarına İlişkin Açıklamalar

El-Emel Hastanesi Hedef Alındı, Maddi Hasar Oluştu

Filistin’in resmi haber ajansı WAFA’da, Filistin Kızılayı’nın yaptığı açıklamaya göre, İsrail tankları El-Emel Hastanesinin üçüncü katını hedef aldı. Hastane çevresinde şiddetli bombardıman gerçekleşirken, hastane binasında maddi hasar meydana geldi.

İsrail Güçleri Hastane Çevresinde Konuşlanmış Durumda

Daha önce yapılan açıklamada İsrail güçlerinin Emel Hastanesinin kapılarında konuşlandığı ve tanklarının hastanenin ikinci katını hedef aldığı bilgisi verilmişti. Açıklamada, İsrail tanklarının hastaneye yardım veya lojistik malzeme girişine izin vermediği vurgulanmıştı.

İsrail, Filistin Kızılayı ve Hastaneleri Kuşatma Altında Tutuyor

İsrail ordusu, Han Yunus’taki Nasır Hastanesi ile Filistin Kızılayı merkezi ve Kızılay’a bağlı Emel Hastanesini iki haftadan uzun süredir kuşatma altında tutuyor. Saldırılarda binlerce Filistinlinin hayatını kaybettiği ve yaralandığı bilgisi verilirken, enkaz altında binlerce ölü olduğu ve halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumlarının hedef alındığı belirtildi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • Filistin Kızılayı’ndan İsrail’in Hastane Saldırılarına İlişkin Açıklamalar
  1. Filistin Kızılayı’ndan İsrail’in Hastane Saldırılarına İlişkin Açıklamalar için yorumda bulun

    Filistin Kızılayı’ndan İsrail’in Hastane Saldırılarına İlişkin Açıklamalar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Filistin Kızılayı’ndan İsrail’in Hastane Saldırılarına İlişkin Açıklamalar için ilk yorumu yapabilirsin.