Erdoğan yatırım hedefli Körfez turuna çıkıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan, Katar, BAE ve KKTC’yi ziyaret edecek

ANKARA (İGFA) –Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 17-20 Temmuz’da, Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) resmi ziyarette bulunacak.

Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde icra edilecek görüşmelerde, söz konusu ülkelerle ikili ilişkilerin tüm boyutlarıyla gözden geçirilmesi, ekonomi ve yatırım alanlarındaki projeler başta olmak üzere çeşitli sektörlerde mevcut işbirliğinin daha da ilerletilebilmesi için yapılacak çalışmaların ele alınması, küresel ve bölgesel meseleler hakkında fikir alışverişi gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu temaslarının ardından 20 Temmuz’da, Barış ve Özgürlük Bayramı dolayısıyla KKTC’yi ziyaret edecek.

KKTC’de düzenlenecek resmi törene katılacak Erdoğan, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile ikili ilişkilerin yanı sıra Kıbrıs meselesi bağlamında yaşanan son gelişmeler hakkında görüş teatisinde bulunacak, Ercan Havalimanı’nın yeni terminal binasının ve pistinin açılışını yapacak.

Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

  • Ana Sayfa
  • Erdoğan yatırım hedefli Körfez turuna çıkıyor
  1. Erdoğan yatırım hedefli Körfez turuna çıkıyor için yorumda bulun

    Erdoğan yatırım hedefli Körfez turuna çıkıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Erdoğan yatırım hedefli Körfez turuna çıkıyor için ilk yorumu yapabilirsin.