Erciyes Üniversitesi'nden QS başarısı

Dünyanın en saygın derecelendirme organizasyonlarından birisi olan Quacquarelli Symonds (QS) Dünya Üniversiteleri 2024 yılı sıralaması açıklandı.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
QS Dünya Üniversiteleri Sıralama Sistemi, üniversiteleri Akademik İtibar, İşveren İtibarı, Akademisyen Öğrenci Oranı, Akademisyen Başına Atıf Oranı, Uluslararası Akademisyen Oranı, Uluslararası Öğrenci Oranı, Uluslararası Araştırma İşbirliği, İstihdam Sonuçları ve Sürdürülebilirlik olmak üzere 9 kategoride değerlendirmekte. 

Ülkemizden 20’si devlet, 5’i vakıf olmak üzere toplam 25 üniversitenin yer aldığı sıralamada Erciyes Üniversitesi (ERÜ) dünyada 1201-1400 aralığında yer alırken, ülkemizde ise 8 üniversite ile birlikte 12. sırada, devlet üniversiteleri arasında ise 6 üniversite ile birlikte 9. sırada yer alarak önemli bir başarı elde etti.

ERÜ Quacquarelli Symonds (QS) Dünya Üniversiteleri 2023 yılı sıralamasında 1401+ aralığında yer alırken, 2024 yılı sıralamasında Akademik İtibarİşveren İtibarı ve İstihdam Sonuçları göstergelerinde puanlarının artırarak 1201-1400 aralığına yükseldi.

Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Erciyes Üniversitesi'nden QS başarısı için yorumda bulun

    Erciyes Üniversitesi'nden QS başarısı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Erciyes Üniversitesi'nden QS başarısı için ilk yorumu yapabilirsin.